Kto odwiedza naszą stronę?

Obecnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu2142
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu6014
mod_vvisit_counterOgółem239127

Do końca wakacji pozostało....

Wpisany przez admin2

ZABAWY I ĆWICZENIA Z PIŁKĄ

Duża, gumowa piłka to najbardziej popularny przyrząd w ćwiczeniach sportowych, jak i swobodnej zabawie. Wiele różnorodnych ćwiczeń można wykonać z wykorzystaniem piłki. Można ją rzucać i łapać, turlać, odbijać, kozłować, kopać ... Systematyczne ćwiczenia z piłką pozwalają rozwijać: koordynację wzrokowo-ruchową, zdolność postrzegania, lateralizację, orientację w schemacie własnego ciała, świadomość przestrzeni i odległości. Zabawy z piłką przygotowują dzieci do gier sportowych, przynosząc jednocześnie wiele radości i dając pewność siebie.

Mama Hani z grupy V przeprowadziła cykl zabaw i ćwiczeń terapeutycznych. Ćwiczenia te wzmacniają kręgosłup, uczą prawidłowej postawy podczas siedzenia, pozytywnie kształtują sylwetkę dziecka, odciążają kręgosłup, jednocześnie angażują do pracy wszystkie mięśnie. Na piłce można siedzieć, skakać, opierać się, bądź po prostu się położyć. Wspólne  ćwiczenia dostarczyły dzieciom wiele radości i usmiechu.

p9287302-001

p9287303-001p9287308-001 p9287310-001